09.00 – 18.00

ראשון – חמישי

טלפון

054-4331772

מקרקעין

מקרקעין

מיסוי מקרקעין

בשנים האחרונות מיסוי מקרקעין הפך להיות מרכיב מרכזי בעסקאות מקרקעין רבות. במקרים רבים חישוב לקוי או הבנה מוטעית ביחס למס החל בעסקה עשוי להסב עוגמת נפש רבה לצדדים בעסקה ובמקרי קיצון אף להביא לביטול עסקה.

בין המיסים החלים בעסקת מקרקעין במסגרת מכירה או רכישת זכויות ישנו מס רכישה- מס המוטל על רוכש נכס או זכות במקרקעין; מס שבח- מס המוטל על מוכר זכות במקרקעין, היטל השבחה ומיסים.

מס רכישה– מס המשולם בגין רכישת נכס מקרקעין, דירה מגרש או זכויות בנייה. המס נקבע על פי מדרגות מס בהתאם לקביעת רשויות מיסוי מקרקעין. 

מס שבח– מס החל בגין מכירת זכויות במקרקעין. בקווים כללים, מס השבח מחושב כאחוז מתוך עליית הערך של הזכויות הנמכרות (בין אם מדובר בקרקע או דירת מגורים או זכויות במקרקעין). לדוגמא: אם רכשנו בית במיליון ₪ וכעת אנו מוכרים אותו בכשלושה מיליון- השבח אשר יחול בעסקה יעמוד על סדר גודל של כ- 25% מתוך ההפרש שבין הרכישה למכירה, שהינו שני מיליון חלקי ארבע- המס שיחול יעמוד על 500 אלף שקלים. זהו הבסיס החישובי בקווים כלליים. המשרד מטפל בתיקי מיסוי מול רשויות מיסוי מקרקעין מזה מספר שנים על מנת להביא ללקוחות המשרד את החיוב המופחת הנדרש על פי החוק עבור הלקוח- עד לכדי איפוס החבות וקבלת פטור במקרים רבים.

צור קשר

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue